صفحه اصلی اخبار خمیردندان ارائه خدمات دندانپزشکی رایگان به بیش از 2هزار نفر در مناطق محروم

ارائه خدمات دندانپزشکی رایگان به بیش از 2هزار نفر در مناطق محروم

ارائه خدمات دندانپزشکی رایگان به بیش از 2هزار نفر در مناطق محروم به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، علیرضا مسلم افزود: کلینیک سیار دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت و با همکاری خیّرین سلامت، در قالب یک دستگاه یونیت مجهز به تمامی امکانات دندانپزشکی در مناطق روستایی و محروم ارائه خدمت می‌کند.

وی در ادامه اظهار کرد: تمام خدمات سطح ۱ و ۲ دندانپزشکی معاینه دهان و دندان، ترمیم دندان، جرم گیری، کشیدن دندان و فیشور سیلانت برای تمام مراجعین در روستا‌ها و مناطق محروم جامعه هدف که شامل دانش‌آموزان زیر ۱۴ سال و زنان باردار هستند، به صورت رایگان ارائه می‌شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار اضافه کرد: تمام تجهیزات دندانپزشکی در این موبایل کلینیک برای ارائه خدمات عمومی دندانپزشکی به همراه یک راننده، یک دندانپزشک و یک دستیار فراهم شده است.

علیرضا مسلم بیان کرد: مناطق محرومی که برای ارائه این خدمات در نظرگرفته می‌شوند از قبل شناسایی و نحوه پذیرش بیمار نیز براساس فهرست و برحسب اولویت‌ها انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه در یک سال گذشته بیش از ۲ هزار نفر ازساکنین مناطق روستایی و محروم سبزوار از خدمات دندانپزشکی رایگان بهره‌مند شده اند، تصریح کرد: خدمات ارائه شده در این کلینیک سیار شامل ۱۷۰۰ مورد ترمیم، ۱۱۰۰ مورد کشیدن دندان،۳۵۰ مورد جرم گیری،۲۹۰ مورد فیشور سیلانت و توزیع رایگان ۲۰۰۰ بسته آموزشی (مسواک، خمیر دندان، نخ دندان) و پمفلت بوده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار خاطرنشان کرد: ارتقای شاخص‌های سلامت دهان و دندان و افزایش دسترسی اقشار محروم به خدمات دندانپزشکی مشارکت و حمایت‌های خیّرین در این حوزه را می‌طلبد و امید است که با حضور بیشتر خیّرین، شاهد برکات ویژه خصوصا در مناطق محروم باشیم.

دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با شش بیمارستان تخصصی با ۸۵۰ تخت فعال، ۲۶ پایگاه اورژانس، ۱۹۵ خانه بهداشت و ۳۸ مرکز بهداشتی با پوشش ۵ شهرستان، به ۶۰۰ هزار نفر خدمات بهداشتی درمانی ارائه می‌دهد.