صفحه اصلی محصولات مسواک ولدنت مسواک ارتدونسی Orthodontic

مسواک ارتدونسی Orthodontic


در صورتی که شما یا کودکتان ارتودنسی کرده‌اید، باید برای حفظ بهداشت دهان و دندانتان از مسواک ارتودنسی استفاده کنید. یافتن مسواک ارتودنسی مناسب برای بریس‌های دندان، بدون شک بهترین راه محافظت از دندان‌ها و لثه در دوره درمان است؛ به همین منظور باید در هنگام خرید مسواک ارتودنسی، به چند نکته توجه کنید.
فرقی ندارد بریس‌های دندانی شما از چه نوعی باشند، تکه‌های غذا به راحتی می‌توانند بین آنها گیر کرده و احتمال رشد باکتری در آن محل را افزایش دهند. جنس این بریس‌ها می‌تواند فلزی باشد و یا پلاستیکی. حتی اگر از براکت و سیم‌کشی برای دندان‌هایتان استفاده شده باشد نیز، غذا می‌تواند لای آنها گیر کند.
مسواک زدن با وجود بریس ارتودنسی و براکت ها می تواند سخت باشد، انتخاب مسواک ارتودنسی مناسب چه کمکی به این مسأله می کند؟
دندان ها و بریس های آن ها باید به دقت تمیز شوند تا از بیماری لثه و پوسیدگی دندان جلوگیری شود. گاهی اوقات مسواک کردن دندان‌ها به تنهایی کافی نیست و شما باید از ابزار دیگری برای تمیز کردن دندان‌هایتان کمک بگیرید. دندانپزشک یا دستیار او می‌توانند در خرید محصولات مراقبتی از ارتودنسی دندان‌هایتان، شما را راهنمایی کنند و نحوه استفاده از آن ها را به شما نشان دهند. درصورتی که بریس‌های شما متحرک است، باید علاوه بر دندان‌هایتان، آنها را هم با آب و مسواک بشویید.