صفحه اصلی محصولات مسواک ولدنت مسواک ماساژور لثه Expert plus

مسواک ماساژور لثه Expert plus


افراد باید در هر شبانه روز حداقل دومرتبه به طور کامل و دقیق مسواک بزنند و بهتر است که برای حفظ سلامت دندان‌های خود از خمیر دندان‌های حاوی فلوراید استفاده کنند.
مدت زمان مورد نیاز برای مسواک زدن حدود ۲ دقیقه است و انجام این کار در بازه زمانی کوتاه‌تر باعث می‌شود تا دندان‌ها به طور کامل تمیز نشوند.
علاوه بر مسواک زدن ظاهر و پشت دندان‌ها و استفاده از نخ دندان افراد باید لثه‌ها و زبان خود را نیز مسواک بزنند.
برخی از برندهای تولید کننده مسواک وسایل جانبی یا سر مخصوص شستشوی لثه و زبان را نیز دارند و کارشناسان توصیه می‌کنند افراد از تمیز کردن زبان و لثه‌های خود غافل نشوند.
براساس تحقیقات یکی از دلایل اصلی بروز مشکلات دهان و دندان عفونت لثه‌ها و بروز التهاب در آن‌ها است که می‌تواند راه نفوذ باکتری‌ها و عوامل بیماری زا را به درون بدن و ریشه دندان‌ها هموار کند.
از جمله جدی‌ترین بیماری‌های لثه پیوره است که نوعی عفونت لثه بوده و می‌تواند باعث تورم شدید در محیط دهان و دندان، افتادگی و تغییر شکل دادن دندان‌ها شود.
ماساژ دادن لثه‌ها با کمک مسواک ماساژور لثه یکی از مفید‌ترین کار‌ها برای حفظ سلامت آن‌ها است، می‌توانید این کار را توسط مسواک با برس نرم یا با دست کاملاً تمیز و مقدار بسیار کمی نمک انجام دهید.
ماساژ لثه‌ها باید به آرامی به صورت حرکت از بالا به پایین و چپ و راستی تا مینای دندان‌ها انجام شود، این کار باعث بهبود گردش خون در لثه، جلوگیری از بروز التهاب و عفونت، ترمیم سریعتر لثه بویژه پس از اعمال جراحی دندانپزشکی و نیز تقویت و محکم شدن آن‌ها می‌شود.
زبان نیز یکی دیگر از بخش‌هایی است که هنگام مسواک زدن نباید از قلم انداخت، مسواک کردن زبان باعث از بین رفتن باکتری‌های موجود در سطح آن شده، تنفس را خوشبو می‌کند، همچنین از ورود انواع آلودگی‌ها، میکروب‌ها، قارچ‌ها و باکتری‌های موجود در مواد غذایی و نوشیدنی خورده شده به درون بدن تا حد زیادی جلوگیری می‌کند.
کارشناسان در عین حال توصیه می‌کنند مسواک کردن زبان باید به آرامی انجام شود تا به پرزهای چشایی موجود بر سطح آن آسیب وارد نشده و زبان تحریک نشود.
برخی از افراد نیز هنگام شستشوی زبان دچار حالت تهوع می‌شوند، البته برخی داروهای بی‌حس کننده برای زبان وجود دارد و یا فرد می‌تواند با ملایمت و به آرامی و به تدریج این کار را انجام دهد تا بدن او به شرایط عادت کند